вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się destruują i mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий